Žiedadulkės – natūralūs gamtos vitaminai!

Nuostabu, kiek daug galime gauti iš gamtos. Ji dosniai dovanoja ne tik žmogui būtiną maistą ir vandenį, bet ir daugybę kitų elementų ir medžiagų, galinčių natūraliai gydyti ligas ar užkirsti kelią jų atsiradimui. Žiedadulkės – vienas iš jų. Žiedadulkės yra natūralūs gamtos vitaminai, savyje turintys gausybę organizmui naudingų komponentų.

 Stebuklingos žiedadulkių savybės: 

Net 26-40 proc. jas sudaro visaverčiai baltymai. Tai reiškia, jog šis produktas turi pakankamą kiekį visų devynių nepakeičiamų aminorūgščių. Vegetarinėje ir veganinėje mityboje dažnas atvejis – gaunamos tik kelios aminorūgščių. Taigi, propaguojant augalinę mitybą, žiedadulkės yra vienas iš nedaugelio visaverčių baltymų šaltinių. Baltymai būtini sveikai raumenų sistemai, o taip pat tai yra vienas iš didžiausių energijos šaltinių.

Ypač gausu B grupės vitaminų – stiprina nervų sistemą, suteikia energijos. Gali padėti sergant nemiga ar atsiradus nerimo sutrikimui, jei šiuos sukėlė vitamino B stygius.

Turi vitamino D, kurio žiemą trūksta net 89 proc. lietuvių. Vitaminas D dalyvauja laimės hormono, seratonino, gamybos procese, todėl yra svarbus gerai nuotaikai palaikyti.

Taip pat padeda užkirsti kelią širdies ligoms ir cukriniam diabetui.

Turi vitamino C ir rutino – stiprina kraujagyslių atsparumą.

Turi keratinoidų, kurie virsta vitaminu A ir gerina regėjimą.

Turi vitamino E – stiprina imunitetą, gerina medžiagų apykaitą.

Turi folio rūgšties, kuri skatina energijos išsiskyrimo iš maisto procesą, didina hemoglobino ir eritrocitų kiekį organizme.

Slopina uždegimus. 

Kaip vartoti žiedadulkes? 

Žiedadulkes sveikiausia vartoti ištirpusias skystyje, tačiau šis neturėtų būti pernelyg aukštos temperatūros. Keletas būdų: 

Žiedadulkių arbata. Žiedadulkes užpilti šiltu vandeniu ir paskaninti medumi. 

Medaus – žiedadulkių mišinys. Žiedadulkes sumaišyti su medumi ir vartoti kas rytą po šaukštelį. 

Kombucha. Žiedadulkėmis papildyti savo mėgstamiausią kombuchos receptą. 

Desertas. Įmaišyti į sveiko deserto kremą ar į chia pudingą. 

 

Žiedadulkių jogurtas. Sumaišyti su jogurtu. Košės. Ištirpdyti žiedadulkes šiltame vandenyje ir juo užmerkti avižas, o ryte jau skanauti super – košės. 

 

Skanaus žiedų ragavimo!

Pasidalink!